www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Ani v září nezůstanou Poděbrady bez zajímavých událostí a akcí

V pátek 8.9.2017 bude slavnostně otevřen Dirtpark s exhibicí profesionálních jezdců BMX a MTB. Návštěvníci budou mít možnost si dráhu vyzkoušet pod dohledem zkušených jezdců.

Park je koncipován tak, aby sloužil uživatelům bez rozdílu věku a pokročilosti v jízdě. Součástí areálu je i pumptrack vhodný pro malé děti na odrážedlech nebo horských kolech.

Výstřižek2

Město vybudovalo nový areál pro minigolf v sousedství koupaliště Jezero, který je sestaven z 18 herních prvků. Oficiální otevření se koná v neděli 10.9.2017 v 10h. Návštěvníci se mohou zdarma účastnit prvního turnaje v tomto areálu s vyhlášením výsledků ve 14h.

Poděbrady se pravidelně zapojují i do Dnů evropského dědictví, které se letos konají ve dnech 9.-17.9.2017. V neděli 10.9. ve 14h proběhne komentovaná prohlídka unikátního areálu hřbitova se starostou PhDr. Ladislavem Langrem.

Ve stejný den v době 13-17h je možné navštívit národní kulturní památku Hydroelektrárnu, zde návštěvníky čekají komentované prohlídky každou hodinu. Pro veřejnost budou zpřístupněny i další kulturní památky – stará radnice (dnes knihovna), altán gloriet a kostel Povýšení sv. Kříže.

Výstřižek

You must be logged in to post a comment Login