Základní informace

Atleti přivezli z krajského přeboru několik medailí

Mladá Boleslav – Halová atletická sezóna pokračovala v sobotu 31. ledna Krajským přeborem starších žáků, starších žákyň, dorostenců a dorostenek. Atletický oddíl AC Mladá Boleslav tentokrát reprezentoval hojný počet sportovců, celkem do Jablonce nad Nisou odjelo 50 chlapců a dívek.

ac mlada boleslav

Atleti nezklamali a po týdnu opět přivezli několik cenných kovů a titulů krajských přeborníků. Mnozí si též svými výkony zajistili účast na Mistrovství ČR, které se pro dorostence koná 14.-15. 2. v Praze a pro žáky 28. 2.-1. 3. v Jablonci.

Z žákyň se nejlépe dařilo Tereze Hlaváčové, vítězce běhu na 800 m v čase 2:28,40, a Anetě Palaštukové – druhé ve sprintu na 60 m v čase 8,16s. Aneta si tak vylepšila svůj osobní rekord. Nicola Mašková překonala ve skoku vysokém laťku na 140 cm a skončila třetí.
Z žáků získali přebornický titul Ladislav Topfer a Jindřich Nohýnek. Ladislav zvítězil v běhu na 60m v čase 7,73 s a Jindřich v běhu na 800 m časem 2:27,65. Stříbrné medaile získali Lukáš Binar za 1500 m v čase 5:19,34 a Matěj Čikovský za 11,83 m ve vrhu koulí. Místo třetí vybojoval Adam Rýdl v běhu na 150 m.
Boleslavské dorostence nejlépe reprezentoval Karel Joura, svěřenec trenéra Zdeňka Hanuše. Trojskok vyhrál výkonem 12,74 m (osobní rekord) a ve skoku dalekém skončil druhý (5,64 m). Stříbrný byl i Matěj Kulka, který překonal 60m překážek za 8,92 s. Sprinter Vladimír Velíšek byl úspěšný na 60 i 200 metrů, v obou disciplínách obsadil příčky bronzové. Stejného umístění dosáhl i Jan Šimůnek v běhu na 1500 m v čase 4:51,03.
Celkem se závodů zúčastnilo 301 sportovců z 28 oddílů.