stredocech.net

Základní informace

Boleslavští promarnili dvougólové veden

Mladá Boleslav – Úvodní mistrovské utkání letošního fotbalového jara se boleslavským nepovedlo, protože ztratili dva body s posledním ligovým týmem, přestože první poločas o dva góly vyhráli. Hráči utkání podle hlasování fandů byli boleslavský Michal Ďuriš a hradecký Pavel Dvořák.

1

Počasí fotbalistům přálo, v předposledním únorovém týdnu pár stupňů nad nulou nebylo zimním klimatem a bezprostředně před výkopem dokonce z šedivé oblohy vysvitlo slunce. Netrvalo dlouho a diváky zahřál první boleslavský gól.
V 7. minutě po narážečce s Vackem se středem hradecké obrany prodral do šestnáctky Ďuriš, a přestože byl tísněn bekem, trefil se podle vybíhajícího brankáře Koubka k pravé tyči – 1:0.
Gólu předcházely nevyužité rohy, po jednom na každé straně. A tři minuty po gólu promarnili Boleslavští dva rohové kopy v rozpětí dvou minut. Ve 27. minutě Ďurišův přetažený centr vrátil před hradeckou branku Skalák, ale Wágner na technický oblouček nedosáhl a míč skončil těsně vedle pravé tyče. O pět minut později po Vackově šikovném přistrčení se hrnul do hradecké šestnáctky Ďuriš, ale míč nezkrotil a gólman Koubek ho snadno sebral.
Těsně před přestávkou Marešův dobře kopnutý trestňák boleslavský brankář Hruška jistě stáhnul. V nastavené dvouminutovce Bořilův centr doklepl hlavou u pravé tyče Magera – 2:0.

12

Druhý poločas měl nečekaný průběh. Boleslavští místo aby navýšili své zasloužené vedení, dovolili soupeři dvakrát skórovat a přišli tak o dva body. První minuty po změně stran byly oboustranně rozhárané.
V 59. minutě Hradečtí rozebrali boleslavskou defenzívu a Malinského přihrávku z levé strany využil Dvořák ke vstřelení gólu – 2:1.
Boleslavští v následujících minutách zatlačili soupeře před jeho branku, ale získali pouze jeden roh a ten k uklidňujícímu gólu nevyužili. V 72. minutě Koubek vyrazil Zahustelův centr pouze k Bořilovi, který z pár kroků nedokázal skórovat. O minutu později obléhání hradecké branky zakončil nepřesnou střelou Šisler. Hradečtí z rychlého protiútoku dostali míč za Hruškova záda, ale Vaněček doklepával centr z ofsajdové pozice a tak sudí gól správně neuznal. Tato situace měla být pro boleslavské fotbalisty varováním, ale jak se ukázalo, nebyla. Pro hradecké hráče se stala motivujícím faktorem, neboť čím dál odvážněji atakovali Hruškovu branku. V 78. minutě se Vacek prokličkoval zleva téměř až k hradecké brance a jeho technický oblouček obránce Mareš u bližší tyče odhlavičkoval před Wágnerem. Deset minut před koncem Ščuk nepřesnou rozehrávkou založil hradecký útok, ale v jeho finále Tito vysoko překopl boleslavskou branku.

123
V 88. minutě po rozehrání čtvrtého hradeckého rohu neúspěšně u bližší tyčen hlavičkoval Rolko, boleslavský brankář Hruška ani někdo z jeho spoluhráčů však nedokázali vysoký míč zkrotit a dostat do bezpečné vzdálenosti od branky, ve které nakonec skončil přičiněním Vaněčka, jenž se ve zmatcích uvnitř boleslavského brankoviště nejlépe zorientoval a vyrovnal – 2:2.
V závěru včetně dvou nastavených minut se Boleslavští marně snažili napravit, co v předchozím průběhu druhého poločasu pokazili. Vynutili si tlak, získali roh, který však neproměnili. Nejblíže vítězné trefě byl po Skalákově centru z levé strany Bořil, jenž nikým neatakován z malého vápna hlavičkoval těsně vedle pravé tyče. Vzápětí utkání sudí Zelinka utkání ukončilo za nečekaně nerozhodného stavu.

Sestava FK Mladá Boleslav: Hruška – Bořil, Hůlka, Navrátil, Končal – Ščuk, Vacek – Skalák, Magera (67. Šisler), Ďuriš (67. Zahustel) – Wágner (85. Subbotin).

Sestava FC Hradec Králové: Koubek – Holeš, Rolko, Chleboun, Mareš – Čermák (84. Trubač), Černý (46. Vaněček) –  Štípek (75. Tito), Halilovič, Malinský – Dvořák.

Góly: 7. Ďuriš, 45. Magera – 59. Dvořák, 88. Vaněček

ŽK: Ščuk, Hůlka – Dvořák, Mareš, Halilovič

Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Hájek