stredocech.net

Základní informace

Boleslavští vyhráli nevídanou přestřelku

Mladá Boleslav – V dramatické a mimořádně kvalitní bitvě Boleslavští opakovaně dotahovali soupeře, aby v úplném záběru strhli vítězství na svoji stranu a pojistili si tak čtvrté místo v ligovém pořadí. Připsali si jubilejní desátou výhru v tomto ligovém ročníku. Fandové nejlepšími hráči zvolili boleslavského Jiřího Skaláka a slávistického Milana Škodu.

33013

První poločas začali Boleslavští aktivně a hned první útok proměnili v rohový kop zásluhou tečované Štohanzlovy střely. Úvodní mírnou převahu Boleslavští nevyužili, marně se pokoušeli Wágner po Končalově trestňáku, Zahustel, Vacek a Skalák. Ve 20. minutě Slavie promarnila tři rohové kopy, ale o tři minuty později ji čtvrtý už přinesl vedení.
Ve 23. minutě rohový kop od boleslavské branky odhlavičkoval Navrátil, míč se však vrátil před Šedovu branku a po Latkově hlavičce nekompromisní ranou z pěti metrů Zmrhal skóroval – 1:0.
Od vstřeleného gólu převzali hráči Slavie taktovku utkání a opakovaně atakovali boleslavskou branku.
Ve 37. minutě sudí Královec nařídil přísný trestný kop proti Boleslavi po hlavičkovém souboji Šislera se soupeřem. Kenia ho střelou přes zeď k pravé tyči proměnil v druhý gól – 2:0.
Boleslavští však dokázali na dvougólové slávistické vedení dvakrát odpovědět a stihli do přestávky vyrovnat.
Ve 38. minutě bezprostředně po rozehrání hry Boleslavští zaútočili a akci zakončil Ščuk přízemní ranou přesně k pravé tyči – 2:1.
Boleslav byla rázem zpět ve hře o body a neúnavně dorážela na soupeřovu defenzívu.
Ve 43. minutě Končalův trestňák od pravé postranní lajny sice obrana Slavie odvrátila, ale pouze k Šislerovi, který houštinu těl úspěšně prostřelil – 2:2.

33020

Druhý poločas v tempu a dramatičnosti za prvním nezaostal a dokonce ho předčil. Už ve 47. minutě po Skalákově centru netrefil Zahustel odkrytou slávistickou branku a vzápětí na druhé straně udeřila Slavia.
Ve 48. minutě stoper Navrátil místo odhlavičkování pustil míč za sebe a nevšiml si zabíhajícího Zmrhala, jenž se snadno dostal za boleslavskou obrannou linii a jeho přízemní centr ve skluzu do branky doklepl Škoda – 3:2.
V 50. minutě Šislerovu dalekonosnou bombu Hrubeš vyrazil jen s obtížemi a okamžitý brejk Škody v poslední chvíli zastavil Navrátil ve spolupráci se Šedou. Hra se ve svižném tempu přelévala z jedné strany na druhou.
V 62. minutě získala Boleslav trestný kop nedaleko hranice šestnáctky. Skalák ho perfektní trefou přes zeď k pravé tyči proměnil ve vyrovnávací gól – 3:3.
V 68. minutě po Navrátilově pasu Wágner přehlavičkoval Latku a Vackovu dělovku Hrubeš vyrazil. Po následném Bořilově centru Vacek hlavou branku netrefil. V 72. minutě Vackův centr z pravé strany hlavičkoval Ďuriš do pravé tyče. O tři minuty později slávistické obléhání boleslavské šestnáctky završil Tamas střelou, kterou u pravé tyče Šeda lapil. V 85. minutě Tamasův roh odhlavičkoval Wágner, ale míč se vrátil zpět do boleslavského vápna a Baézovo zakončení proletělo napříč brankovištěm do zámezí. Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou smírně a body si podělí, strhla Boleslav výhru na svoji stranu.
V první ze tří minut nastavení centr Vacka z pravé strany usměrnil podle zkoprnělého brankáře Hrubeše nejlepší boleslavský střelec Wágner k pravé tyči – 3:4.

33025

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda – Bořil, Navrátil, Šisler, Končal – Ščuk, Štohanzl – Zahustel (70. Ďuriš), Vacek, Skalák (90. Vukadinovič) – Wágner.

Sestava SK Slavia Praha: Hrubeš – Mikula, Latka (85. Fialka), Bílek, Tamás – Boudjemaa (66. Prošek), Kenia (77. Baéz) – Prošek, Deli, Zmrhal – Škoda.