www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Děláme z Kutné Hory lepší místo k životu. Cukrářské slavnosti jsou toho sladkým důkazem

V sobotu 6. května ožije Kutná Hora Cukrářskými slavnostmi. Je to další akce vzešlá z kampaně Lepší Hora, kdy měli kutnohorští obyvatelé možnost zaslat své nápady na vylepšení svého města. Cukrářské slavnosti se mohou uskutečnit díky podpoře společnosti Foxconn, Římskokatolické farnosti – arciděkanství Kutná Hora a Římskokatolické farnosti Kutná Hora – Sedlec. Organizátorem kampaně je platforma Lepší místo, spoluorganizátorem Cukrářských slavností a současně hlavním stanovištěm akce je České muzeum stříbra na Hrádku.

Čokoládové výrobky pana Júliuse Fülöpa_Choco-coeur, foto Jan Šmok

Kutná Hora má dlouholetou tradici ve výrobě čokolády. Chtěl jsem tuto tradici připomenout, a proto jsem přišel s nápadem uspořádat tady Cukrářské slavnosti,“ vysvětluje pan Július Fülöp, sám vášnivý čokolatér. Porotu, složenou ze zástupců finančních partnerů projektu, tento nápad zaujal také proto, že v sobě nesl potenciál propojit příjemné s užitečným. Dát kutnohorským obyvatelům a dalším návštěvníkům možnost projít se historickým srdcem Kutné Hory a současně otevřít dveře místních malých podnikatelů. Nechat nahlédnout pod pokličku výroby místních cukrářů, pekařů a čokolatérů, vychutnat si zdejší sladké výrobky a dobrou kávu, uvidět a ucítit Kutnou Horu zase z jiné perspektivy.

Do letošního prvního ročníku Cukrářských slavností v Kutné Hoře se zapojí více než deset místních cukráren, pekáren, čokoládoven a kaváren. Věříme, že taková akce do našeho města přiláká nové návštěvníky a také podpoří místní výrobce a podnikatele,“ říká Petr Steklý z Lepšího místa. Hlavním stanovištěm, kde návštěvníci obdrží veškeré informace o akci, bude České muzeum stříbra na Hrádku v Barborské ulici. Zde proběhne také slavnostní zahájení a cukrářský jarmark.

Na Kozím plácku, foto Jan Šmok

Své chuťové pohárky ale budou moci návštěvníci slavností uspokojit především během ochutnávkové stezky „Po stopách tety Berty“. Podle připravené mapky budou moci navštívit cukráře, pekaře a čokoládovny v centru Kutné Hory a seznámit se nejen s jejich prací, ale především s jejich sladkými výrobky.

Živá a aktivní komunita je pro dobře fungující město jedním z největších přínosů. Udělejme z Kutné Hory lepší místo společně! Projděme se historickým centrem Kutné Hory a ochutnejme sladké speciality od místních pekařů, cukrářů a výrobců čokolády. Cukrářské slavnosti #sladkahora se konají 6. května 2017 od 10 do 18 hodin. Těšíme se na Vás!

Více na https://www.facebook.com/cukrarskeslavnosti/ a www.cukrarskeslavnosti.cz.

Cukrářské slavnosti

You must be logged in to post a comment Login