stredocech.net

Základní informace

Florbalisté Boleslavi porazili Chodov

Mladá Boleslav – Napínavou bitvu a pěknou podívanou zažili diváci v úterý ve sportovní hale při dohrávce 4. kola florbalové extraligy mezi domácím celkem a hostujícím Chodovem. I když se hned v první minutě zranil jeden z klíčových mladoboleslavských hráčů Tadeáš Chroust a ještě v polovině zápasu domácí prohrávali 2:4,, pak přišel zásadní zlom a Boleslav vyhrála 9:6. V extraligové tabulce se posunula na druhé místo za Střešovice.

Image (4)

Přes šest stovek diváků mohlo sledovat od počátku napínavý souboj, protože i když Boleslav otevřela skóre zápasu, dlouho se nemohla dostat do správného tempa a naopak hosté v čele s nezadržitelným Ondruškem dávali všemi způsoby najevo dravou touhu po vítězství. Za stavu 2:4 v polovině zápasu nastal kritický moment, kdy byl vyloučen domácí Křenek. Výborně bránící domácí tým ovšem neumožnil Chodovu střelit další branku. Po zvládnutém oslabení se naopak zkoncentroval, během dvou minut nasázel soupeři tři branky a dostal se opět do vedení.
I když i ve třetí třetině Chodov v čele s Ondruškovou formací (Ondrušek byl u všech šesti gólů Chodova) tvrdě zatápěl Billy Boy pod kotlem, domácí již drželi zápas ve svých rukách, odpověděli dalšími úspěšnými akcemi i soustředěnou hrou a dotáhli zápas do vítězného konce 9:6.

Branky a nahrávky: 5. Kadlec (J. Bouška), 8. Salát (Pluhař), 32. Curney (Křenek), 32. J. Bouška (Kološ), 33. Tom. Chroust (Jelínek), 43. Curney (Jelínek), 52. P. Bouška (Tom. Chroust), 52. Fojta (Salát), 58. Curney (P. Bouška) – 6. Mikeš (Ondrušek), 9. Fiala (Ondrušek), 17. Ondrušek (Pražan), 25. Mikeš (Ondrušek), 49. Sýkora (Ondrušek), 55. Ondrušek (Sýkora). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 617. Nejlepší hráči: Jiří Curney – Tom Ondrušek.

Další zápas čeká tým Billy Boy Florbal MB již v sobotu 25. října opět na domácím hřišti, kdy zde uvítají tým Bohemians.