www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Ice Arena Fitness -místo pro vaši krásu i zdraví

Matouš Rajmont, herec, moderátor, boxer, trenér, podnikatel, producent a nově i majitel nejmodernějšího fitness centra v Říčanech (a širokém okolí). Zdálo by se, že bude řeč o takovém brouku Pytlíkovi, ale pravdou je, že na co Matouš sáhne, to se mu daří. Znám ho už pár let, měla jsem čest vidět finální část několika jeho projektů a musím uznat, že vždy dokázal odkopnout klacky, které mu přistávaly pod nohami a své projekty dotáhl k dokonalosti. Stejně tak to je i s Ice Arenou Fitness. Místo původní malé boxerny zde najdete moderní a dobře vybavené fitko, kde si každý najde to své.

zimakricany

Matouši, kdy jste otevřeli Ice Arénu Fitness?

Otevřeli jsme 23. listopadu po asi šesti měsíční přípravě.

zimakricany-10

 

Proč ses rozhodl právě pro Říčany?

Nechci teď samozřejmě nikoho ranit, ale myslím si, že tady doposavad chybělo opravdu dobře vybavené fitko se sálem, kardiozonou atd. Dnes už lidé nechtějí chodit do špinavých sklepů, ale vyhledávají zařízení, kde se budou cítit dobře. Šatny jsme vybavili malými infrasaunami. A jelikož navíc bydlím nedaleko od Říčan, tak volba byla jasná. Původně jsem chtěl jen samostatnou boxernu, ale pak jsem se dozvěděl, že můj kamarád, extraligový brankář, Martin Altrichter staví zimní stadion a tak jsem ho zkontaktoval, zda by nebylo možné boxernu udělat právě tady. Slovo dalo slovo a z původní malé boxerny vzniklo docela velké fitcentrum.

zimakricany-5

 

Co vše tady návštěvníci fitcentra najdou?

Z prostorových důvodů nemůžeme konkurovat fitkům jako je v Aqua Palace, World Gym nebo BBC, ale po konzultaci s dnes již bohužel tragicky zesnulým Petrem Grünem (výrobce špičkových strojů Grun sport), který nám zde naplánoval vše co by kvalitní správné fitko mělo mít. Pan Grün vše sám naprojektoval a poskládal. Samozřejmě se určitě objeví někdo s tím, že mu tady něco chybí, ale celkově si myslím, že uspokojíme velkou poptávku. Původní nápad byl takový, že rodiče, kteří přivedou děti na tréninky hokeje, krasobruslení atd, tak místo mrznutí u ledu mohou využít naše fitko, kde je hlavní část směrem k ledové ploše celá prosklená a tak zatímco cvičí, zároveň sledují trénink svých dětí. Samozřejmě jsme nezůstali jen u řešení pro dámy, ale vybavili posilovnu i pro ty co chtějí něco dělat a pro svalovce samotné.

zimakricany-3

 

Kdo tedy tvoří vaší klientelu?

Řekl bych, že všichni. Ať už lidi, kteří chtějí zhubnout, hezký lidi, aby byli ještě hezčí, korby aby byly ještě větší korby, sportovci, i ti, kteří si jen tak kondičně občas přijdou zacvičit.

zimakricany-13

 

K dispozici máš i několik trenérů, můžeš nám je představit?

V této chvíli máme čtyři profesionální trenéry, které rozhodně doporučujeme obzvláště pro začínající, aby se vyvarovali chyb. Lekce si můžete objednat například pod vedením české miss bikiny fitness Sandry Bártové nebo trenéra kulturistiky a fitness 2. třídy Václava Pokorného, který má 13 let praxe a funguje také jako výživový a nutriční specialista, instruktor bosu a trx. Specializuje se na odstranění bolestí zad (zejména výhřez ploténky), vyrovnávání svalových dysbalancí, redukce váhy i nabírání svalové hmoty. Další trenér je instruktor fitness Martin Toman, který se zaměřuje na zlepšení fyzické kondice, nabírání svalové hmoty, zpevnění svalů a držení těla, redukci tuku pro ženy i muže, sestavení tréninkového plánu na míru, jídelníčku atd. A posledním je náš veterán, trenér kulturistiky, instruktor fitness Vlastimil Kudláček, který se specializuje na kondiční cvičení, redukci váhy, rýsovací trénink, nabírací trénink, kruhový trénink, hardcore kruhový trénink, výživové poradenství, ketogenní dieta, silový trénink. Všichni tito trenéři jsou k dispozici po vzájemné dohodě přímo s nimi nebo zkontaktování našich asistentek na recepci, které vám někoho z tohoto týmu doporučí.

zimakricany-4

 

Máte zde i svou boxernu, probíhají zde jen skupioné lekce nebo si jen může přijít člověk zabouchat do pytle?

Obojí je možné. Máme tady trenéra Martina Lískovce, který vede lekce Thai boxu pro děti i dospělé, v boxerně také probíhají i kruhové tréninky. Pokud někdo má zájem vyzkoušet box, stačí kontaktovat recepci, kde se dají domluvit soukromé lekce. Momentálně řešíme stavbu ringu, který necháváme vyrábět, jelikož sem potřebujeme bohužel atypický rozměr.

zimakricany-14

 

Plánuješ zde i další lekce například jógy,…?

Určitě ano, v plánu to máme a podle poptávky budeme reagovat. Zatím jsme ve fázi vyhledávání instruktorů.

zimakricany-12

 

V Říčanech funguje mnoho sportovních klubů, jsi s nimi v kontaktu ohledně spolupráce?

Některé znám a s některými spolupráce už začala, ale otevřeli jsme teprve koncem listopadu, v prosinci jseme připravovali Galavečer profesionálního boxu a K1 v Lucerně a tak se teprve teď začínáme rozkoukávat.

zimakricany-6

 

Máte od města Říčany nějakou podporu?

Zatím ne, ale my jsme o žádnou podporu ani doposud nežádali, ale rádi bychom po vzoru Slávy Konečného zavedli například lekce boxu pro seniory, který skvěle funguje v Praze a možná bychom pak zkusili o nějakou podporu požádat. Fitness je bezbariérové, máme zde výtah a tak je posilovna vhodná nejen pro seniory, ale i pro handicapovaný.

zimakricany-9

 

Zaznamenali jste lednový boom spojený s různými předsevzetí?

Já jsem zatím žádný boom nezaznamenal, ale je to především tím že jsme otevřeli v listopadu a tak se sem najednou nahrnuli lidé z širokého okolí, z důvodu poznat něco nového, takže vlastně ten boom pro nás byl už před tím lednem.

zimakricany-2

 

Otevírací hodiny a kontakt:

po-pá 7:30 – 21:00

so-ne 8:00 – 20:00

Telefon:

+420 702 073 362

Adresa:

Škroupova, 251 01 Říčany

Email: info@icearenafitness.cz

www.facebook.com/icearenafitness

www.icearenafitness.cz

fitness_2

14441182_1614450305519042_1290416521076818670_n

 

You must be logged in to post a comment Login