www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Jazykové a vzdělávací služby pro děti, rodiče a firmy pod jednou střechou

Vše začalo před cca 15 lety, pracovala jsem v bankovním prostředí na finančních trzích. Práce to byla velmi zajímavá v kolektivu mladých lidí, učila jsem se vždy něco nového každý den, zejména bankovní produkty, ovládat několik systémů najednou, jednat s klienty, obchodovat přes telefon, prošla jsem několika pracovními pozicemi.  Prošla jsem pracovní pozice od Back Officu před Front Office až po Middle Office, který jsme s kolegou zakládali a nakonec jsem toto oddělené vedla. Jsem osoba, která nemá ráda stereotyp a tak jsem se většinou do práce těšila. Horší to ovšem bylo s mojí jazykovou bariérou. Ačkoliv jsem prošla v rámci studia na školách 4 světové jazyky a také s rodiči bydlela několik let v Německu, byla angličtina – bankovní světový jazyk pro mne velký handicap.

deti_lektori_1

Uměla jsem jednotlivá slova, názvosloví bankovních produktů a bankovní slang, ale nebyla jsem schopna reagovat na pracovních jednáních, konverzovat neformálně natož formálně a při telefonování jsem se u třetí věty totálně ztratila.

V průběhu mateřské dovolené jsem začala budovat v různých jazykových školách a institucích svoje základy angličtiny. Někde to bylo fajn, někde mne to moc nebavilo, někde byli výborní lektoři, jinde zase zábavné knihy, ale stále to bylo o tom vysněném cíli – umět komunikovat na základní téma jako je rodina, vztahy, práce, počasí, cestování, telefonování atd. A to byla v českém prostředí poměrně dlouhá, letitá cesta. Po pár letech jsem studium anglického jazyka úspěšně uzavřela mezinárodními zkouškami.

Na konci mateřské dovolené jsem si uvědomila, že aktuálně je angličtina to nej, co mne nejvíce baví a naplňuje. Můj syn byl poměrně malý na to, aby ocenil moje znalosti gramatiky a slušnou slovní zásobu. Tak jsem si začala shánět klienty,  studenty, kterým jsem začala dávat soukromé lekce podle toho, co zrovna potřebovali do školy. Za 2 roky jsem měla plný diář cca 40 školáků, rodičů, managerů, účetních, kadeřnic a kosmetiček, které jsem učila učit se anglický jazyk, připravovat se na písemné či ústní zkoušení, maturitu, cambridžské zkoušky, závěrečné testy.

deti_vyuka_1

V novém bydlišti kousek za Prahou, kde jsem ještě další 3 roky nabízela výuku anglického jazyka, se utvořila již poměrně velká skupina mých žáků v rozmezí od 10 – 65 let, o které jsem se starala.

Před 5 lety mne na základě opakovaných dotazů od rodičů napadlo, že bych si k sobě mohla najít kolegyni na výuku matematiky.

A to byl vlastně začátek jazykové a vzdělávací Agentury Lepší známky, s. r. o., která v současné době nabízí výuku 17 světových jazyků. Samozřejmě nejžádanějším jazykem stále zůstává angličtina, ale kolegyně a kolegové umí nabídnout např. čínštinu, japonštinu, hebrejštinu, arabštinu a nově portugalštinu či řečtinu.

interier_ucebna_1

Kromě jazykových kurzů, které jsou nejčastěji individuální a mohou probíhat i u vás doma či ve vaší firmě, také nabízíme odbornou výuku školních předmětů v českém a anglickém jazyce, připravujeme studenty na střední školy a gymnázia. Zde máme k dnešku po 5 letech 100 % úspěšnost, kterou pevně věřím si nadále udržíme i po nejbližších přijímacích zkouškách v dubnu 2017.

V týmu odborných lektorů, pedagogů, ale i mladých, jazykově nadaných studentů je dnes přes 40 lidí, kteří jsou odborníci často na jeden předmět, ale o to více žádaní na individuální přípravy či doučování. Mým cílem bylo vytvořit pozitivní místo, kam budou chodit celé rodiny, příbuzní, sousedé, sourozenci se vzdělávat a bude je to bavit stejně jako ty, kteří ty svoje vědomosti předávají.

interier_kuchynka1

Agentura Lepší známky, s.r.o. se stále vyvíjí a proto pro letošní rok máme i nové projekty např.

Profilový dotazník – slouží k nasměrování studenta a rodičů na vhodnou střední školu nebo gymnázium

Dotazník vhodná škola versus student  – určeno pro české nebo zahraniční klienty, kteří se nově do naší oblasti přistěhuji a tápou, kterou školu pro své děti/dítě zvolit.

Takže, pokud i vy máte nějaký jazykový handicap nebo vaší ratolesti se až příliš ve škole nedaří, nezoufejte a obraťte se na nás.

Pevně věřím, že najdeme cestu, která pomůže.

 

Kateřina Koubová

Zakladatelka a jednatelka

Jazykové a vzdělávací Agentury Lepší známky, s. r. o.

 

info@lepsi-znamky.cz / +420 603 452 641

www.lepsi-znamky.cz

 

 

You must be logged in to post a comment Login