www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Kraj přispěje téměř patnácti miliony korun pacientům Oblastní nemocnice v Kolíně na zlepšení návazné péče

Středočeský kraj přispěje Oblastní nemocnici Kolín na financování projektu zvýšení kvality návazné péče. Oblastní nemocnice Kolín získala na výše uvedený projekt příslib dotace z Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

home (4)

Kolínská nemocnice chce do modernizace a obnovy zastaralé zdravotnické techniky a přístrojového vybavení investovat celkem 96,4 milionu korun. „Rada doporučila zastupitelstvu, abychom přispěli kolínské nemocnici na projekt zlepšení návazné péče v letech 2017 a 2018 přibližně částkou 14,5 milionu korun. Toto spolufinancování je jednou z podmínek získání dotace,“ vysvětlila Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), hejtmanka Středočeského kraje.

Zastupitelstvo by mělo schvalovat příspěvek na spolufinancování projektu s úplným názvem „Zvýšení kvality návazné péče v Oblastní nemocnici Kolín, a.s.“ na nejbližším veřejném zasedání, které se uskuteční 7. března 2017. „Díky kvalitně zpracovanému projektu by mohla kolínská nemocnice získat celou řadu nových přístrojů, které přispějí ke zkvalitnění péče. V rozsáhlém seznamu pořizované techniky jsou například mamograf, rehabilitačních stroje a také ultrazvukové diagnostické přístroje. Pokud se podaří projekt realizovat, budou z toho mít prospěch všichni pacienti z Kolínska a Kutnohorska,“ konstatoval Martin Kupka (ODS), náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví.

 

You must be logged in to post a comment Login