www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Krasobruslařky dosáhly řady úspěchů

Krasobruslařsky BK Kraso Mladá Boleslav navázaly na výborné podzimní výkony a daly o sobě i tentokrát vědět. Třináctiletá Soňa Řehořková byla za Středočeský kraj nominovaná na VIII. ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, která se na přelomu ledna a února bude konat v Pardubickém kraji. Tereza Mosiurczaková a Emma Heřmanová splnily žákovský test nutný pro start v nejvyšší soutěži Českého poháru.

Image (2)

Závodnice se zúčastnily i spousty závodů, v hojném počtu startovaly na VC Mladé Boleslavi. Trojnásobné zastoupení měla kategorie přípravky. Nejlépe si vedla Lucie Hradecká, která vybruslila pátou příčku, Sofie Jirků se pak umístila na 14. a Emma Frumarová na 15. místě. V kategorii nováčci vybojovala Karolína Fejfarová 12. místo. Hned čtyři želízka v ohni měla kategorie žačky A. Na bronz dosáhla Soňa Řehořková, šesté místo patřilo Tereze Andělové, na desátém místě se umístila Tereza Mosiurczaková a Jeannette Šímová se musela spokojit se čtrnáctou příčkou.
Mezi mladšími žačkami A zajela čistou volnou jízdu Adéla Mosiurczaková a vybruslila v silné konkurenci hezké 9. místo. Mezi žačkami B se nevyvarovala chybiček Emma Heřmanová a při vyhlašování výsledků se postavila těsně pod medailové posty na 4. místo.

Na závodu Chrudimská bruslička měla šťastný den Dominika Holánková, která poprvé zajela čistou jízdu s dvojitými skoky a vybojovala zlatou medaili. Mezi žačkami B se představila Sára Zachařová a skončila na osmém místě.  V přípravkové kategorii Cvrček startovala Adéla Marešová a celkově jí patřila jedenáctá příčka.

Druhý lednový víkend vyjedou krasobruslařky BK Kraso Mladá Boleslav hned na tři zimní stadiony. Nejvyšší soutěž se koná v Uherském Brodě, kde bude o cenné body do republikového žebříčku bojovat Soňa Řehořková. Další závodnice se představí na VC Litvínova a nejmladší závodnice se představí na přípravkovém závodě Poděbradské ledové srdce.

 

mb-net

You must be logged in to post a comment Login