stredocech.net

Základní informace

Krutě vysoká prohra se sebevědomým soupeřem

29197

Mladá Boleslav – Boleslavští prohráli s kvalitním soupeřem, kterému však cestu k vítězství usnadnili fatálními chybami, z nichž pro vývoj zápasu byly nejzávažnější Ščukem neproměněná penalta a nedorozumění Smejkala s Hruškou před třetím gólem.

První poločas začali Boleslavští s chutí a elánem a hned po výkopu ohrozili lyonského brankáře Lopese. Ovšem ještě neuplynulo úvodních deset minut a už prohrávali.
V 9. minutě Umtiti zleva odcentroval a Yattara, ke kterému Rosa pozdě přistoupil, hlavičkou skóroval, když míč lehce otřel o boleslavské břevno – 0:1.
To byla hodně brzká nepříjemnost pro boleslavské naděje na solidní výsledek do odvety. Lyonští od té chvíle v pohodě kontrolovali hru přesnou kombinací. Boleslavští sice vybojovali roh Skalákem v 11. minutě, ale po něm se neprosadili. Ve 24. minutě zkusil vystřelit Ďuriš, ovšem ránu bez razance Lopes snadno chytil.
Blízko vyrovnání byli Boleslavští ve 28. minutě. Bořil prokličkoval až téměř ke koncové lajně a vytáhl tak lyonského gólmana na kraj šestnáctky, bohužel Skalák netrefil opuštěnou branku. V nastalé mele na malém vápně Gonalons skopnul Mageru a sudí Welz nařídil penaltu. Ščuk ji kopnul do padajícího brankáře a bylo po šanci na vyrovnání. „Zápas jsem pokazil,“smutnil Jasmin Ščuk.
Ve 30. minutě Magerův trestňák od pravé postranní lajny propadl u vzdálenější tyče k nabíhajícímu Navrátilovi, ale jeho kopačce chyběly centimetry k úspěšné dorážce.
Ve 36. minutě první lyonský roh kopnul Lacazette a u bližší tyče přesně hlavičkoval Gonalons – 0:2. O přestávce do kabin odcházeli mnohem radostnější lyonští fotbalisté.

29158

Druhý poločas začali Boleslavští mnohem hrůzostrašněji než první, neboť soupeři darovali třetí gól.
Ve 47. minutě se na hranici boleslavské šestnáctky nedomluvili Smejkal s Hruškou a nabídli míč Yattarovi, který snadno do prázdné branky skóroval – 0:3.
S Boleslaví to v tu chvíli vypadalo opravdu zle, ale její hráči se nevzdávali. Po rozehraném trestňáku Skalákem na Šultese vzápětí pálil mimo branku Ščuk a o chvíli později po spolupráci Milly se Šultesem vystřelil Štohanzl, ale zamířil přesně do náruše Lopese. V 56. minutě po Yattarově centru zakončoval z malého vápna Lacazett podle Hrušky, který reflexivním zákrokem zabránil téměř jistému gólu.
V 66. minutě Skalákův rohový kop usměrnil Rosa hlavou do lyonské sítě – 1:3. To bylo velké povzbuzení, boleslavská radost však vydržela jen minutu.
V 67. minutě se Umtiti z dvaceti metrů trefil přesně do levého horního růžku, kam se Hruška natahoval marně – 1:4.
V 75. minutě Benzia netrefil z malého vápna odrytou boleslavskou branku a o chvíli později boleslavská obrana úspěšně odvrátila dva slepené rohy. V 83. minutě vybojoval na polovině hřiště Skalák míč, přihrál vlevo Vukadinovičovi, jehož zakončení Lopes se štěstím vyrazil a Šíslerovu dorážku vytlačil na roh. Po jeho rozehrání Šultes hlavou prodloužil Ščukovi, který hlavičkoval těsně nad břevno.
Boleslavští v závěrečných minutách sympaticky usilovali o druhý gól, který by zmírnil jednoznačnou prohru do nadějné podoby. Bohužel k úspěchu nevedl Skalákův trestňák, ani Bořilův centr, na který byl Šultes krátký.

29182

Sestava FK Mladá Boleslav: Hruška – Bořil, Navrátil, Smejkal, Rosa – Milla, Ščuk – Skalák, Magera (46. Šultes), Štohanzl (60. Vukadinovič) – Ďuriš (71. Šísler).

Sestava Olympique Lyon: Lopes – Jallet, Biševac, Koné  (70. Bedino), Umtiti – Mvuemba, Gonalons, Ferri, Malbranque (64. Fekir) – Yattara (70. Benzia), Lacazette.

Góly:  66. Rosa – 9. a 47.  Yattara, 36. Gonalons, 67. Umtiti

ŽK: Magera, Rosa, Ďuriš, Milla – Gonalons

Rozhodčí: Tobias Welz, Thorsten Schiffner, Rafael Folty (všichni z Německa)