stredocech.net

Základní informace

Mladá Boleslav vyhrála základní část extraligy

Unikátní tažení Technology Florbal Mladá Boleslav touto sezonou pokračuje! Po obhajobě Poháru České pojišťovny boleslavský tým dokázal poprvé v historii vyhrát základní část AutoCont extraligy. V play-off, které začíná hned příští víkend, bude mít nejlepší výchozí pozici. Mladá Boleslav porazila Vítkovice 10:6.

Image (1)

Na souboj o první místo po základní části přišlo do Městské sportovní haly skvělých 546 diváků a vytvořili parádní prostředí, nakonec zakončené historickým momentem.

Vítkovice jako obvykle aplikovaly osobní obranu, ale přestože domácí prohráli první třetinu 2:3, zdálo se, že se s nepříjemným prvkem ve hře soupeře dobře vypořádávají. Boleslavský tým si nekomplikoval situaci zdlouhavými rozehrávkami, kdykoliv to šlo, míčky chodily od obránců rychle dopředu, aby vítkovická osobka byla co nejméně účinná. Skvěle zahrála třetí formace, která se postarala o šest (!) gólů.

Do druhé třetiny Mladá Boleslav vstoupila náporem, rychle otočila na 6:4, dobrý dojem kazil jen nešťastný gól Matějčíka, po kterém Rytycha ve 38. minutě nahradil Výtisk.

Image

Na začátku třetí třetiny sice Hubálek vyrovnal na 6:6, ale jinak Výtisk zamknul boleslavskou bránu. Už pálila jen Boleslav! Rožnovják završil hattrick, Tomáš Chroust zblízka rozvnil síť a Kološ uzavřel na 10:6 gólem do prázdné branky.

Mladá Boleslav se ziskem 52 bodů dosprintovala pro premiérové vítězství v extraligové základní části a v při nedělním výběru soupeřů 2015 bude mít právo první volby soupeře pro čtvrtfinále play-off.

Branky a nahrávky: 9. Salát (Kološ), 10. Fojta (Kološ), 21. Jelínek (Tad. Chroust), 23. Rožnovják (Salát), 35. P. Bouška (Gwuźdź), 37. Curney (P. Bouška), 52. Rožnovják (Gwuźdź), 57. Rožnovják (Salát), 58. Tom. Chroust (Kološ), 60. Kološ – 5. Řezanina (Hájek), 9. Matejčík (Pešat), 20. Hájek (Hrubý), 26. Hájek (Řezanina), 38. Matějčík (Hubálek), 45. Hubálek (Řezanina). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 546. Nejlepší hráči: Martin Rožnovják – Lukáš Hájek.