stredocech.net

Základní informace

Náskok do odvety je malý

Mladá Boleslav – Úvodní duel druhého předkola Evropské ligy nevyšel boleslavským fotbalistům podle představy. I když měli stálou převahu, tak prohrávali a plno sil je stálo otočení skóre. K odvetě však pocestují s minimálním náskokem.

28832

První poločas se odehrál bez gólů, neboť utkání začali Boleslavští opatrně a Širokobrijegští až bázlivě. Více příležitostí ke skórování si vypracovali Boleslavští, ale v koncovce byli nepřesní. Ve 3. minutě se ke střelbě dostal Skalák, ale těsně minul širokobrijegskou branku. V 10. minutě po Bořilově centru bez přípravy pálil Ďuriš a brankář Soldo míč stačil od levé tyče reflexivně vyrazit. O čtyři minuty později po dalším Bořilově centru hlavičkoval Hůlka těsně nad soupeřovo břevno. V 16. minutě francouzský rozhodčí neuznal Skalákovi gól kvůli ofsajdu. Ve 26. minutě po spolupráci se Šíslerem rána z Ďurišovy kopačky vynesla Boleslavi pouze roh. Ve 40. minutě Šíslerův centr téměř od levého rohového praporku hlavičkoval Ščuk jen pár centimetrů vedle pravého horního růžku Soldovy branky. Širokobrijegští branku boleslavského Hrušky neohrozili ze hry ani ze tří trestných kopů.

Druhý poločas začal pro Boleslav varovně. Už ve 47. minutě stoper Smejkal netrefil míč a Brazilec Wagner v bosenských službách pádil sám na boleslavskou branku, naštěstí jeho zakončení brankář Hruška zmařil. V 50. minutě na druhé straně poslal Šísler do šance Ďuriše, ale ten sám před brankářem zbytečně razantní střelou z necelých deseti metrů minul branku. Za tuto neproměněnou šanci byli Boleslavští záhy krutě potrestáni. V 51. minutě se širokobrijegskému mužstvu povedl v rozpětí necelých pěti minut druhý brejk. Tentokrát Zakarič v jeho finále zamířil křížnou přízemní ranou podle Hrušky přesně k levé tyči – 0:1. Boleslavští za nepříznivého vývoje utkání zvýšili tlak na soupeřovu defenzívu a tak se v příštích minutách hrálo většinou na širokobrijegské polovině hřiště, nezřídka jen kolem šestnáctky. Po Skalákově rohu se nepovedlo zakončení Ščukovi, po Rosově akci z levé strany se před brankou neprosadil Ďuriš. V 68. minutě si Boleslavští vynutili trestný kop přibližně z dvacetimetrové vzdálenosti a Skalák střelou k levé tyči vyrovnal – 1:1.V 75. minutě stoper Hůlka minul míč, ale naštěstí širokobrijegský útočník zahrál rukou a sudí nebezpečnou akci zarazil.V 77. minutě bezprostředně po svém příchodu na hřiště přešel Bártl po pravé straně přes obránce a od koncové lajny zacentroval před branku, kde se u bližší tyče prosadil důrazný Ďuriš – 2:1. Další pokusy o vstřelení gólu, který by Boleslavi zvýšil naději do odvety, vyzněly bez efektu. Boleslavští si pouze vynutili sérii rohových kopů, kterým však širokobrijegská defenzíva odolala. Pět minut před koncem Smejkal v poslední chvíli vypíchl míč Maričovi, který by jinak utíkal sám na Hruškovu branku, a na druhé straně hřiště netrefil Skalák branku, když místo přihrávky na spoluhráče zvolil ránu z úhlu.

28836

Sestava FK Mladá Boleslav: Hruška – Bořil (76. Bartl), Smejkal, Hůlka, Rosa – Ščuk, Milla (69. Šultes) – Skalák, Šísler, Štohanzl (59. Vukadinovič) – Ďuriš.

Sestava NK Široki Brijeg: Soldo – Čorič, Brekalo, Laštro, Barišič (81. Markovič) – Pehar (55. Ivankovič), Landeka – Zadro (55. Kožulj), Wagner, Zakarič – Marič.

Góly: 68. Skalák, 77. Ďuriš – 51. Zakarič

ŽK: Ďuriš, Šísler – Pehar, Barišič, Ivankovič