www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Nový hráč do ČEZ Basketball Nymburk

Vedení basketbalového klubu ČEZ Basketball Nymburk se rozhodlo řešit dlouhodobou absenci Pavla Pumprly, který už v letošní sezoně do zápasů pravděpodobně nezasáhne a přivedlo do klubu nového hráče na pozici křídla.

hass_001

Nováčkem týmu se stal dvaadvacetiletý 196 centimetrů vysoký Američan Christopher HASS. Chris je absolventem university Bucknell University v Pensylvánii. V NCAA za Bucknellské Bizony dosahoval v uplynulých čtyřech letech solidních výsledků. Kromě prvního roku pravidelně nastupoval v základní pětce a postupem času zvětšoval svůj podíl na skóre týmu. V minulé sezoně 2015/16 doručoval průměrně v zápase 17,2 bodů, k tomu získal 4 doskoky na zápas a necelé dvě asistence.

 

Po ukončení univerzitního studií se Chris vydal do Evropy a zakotvil v týmu německé Bundesligy Phoenix Hagen, kdy byl spoluhráčem bývalého nymburského křídla Adama Hesse. V jedenácti odehraných zápasech nastupoval Chris v průměru na 25 minut. Byl čtvrtým nejužitečnějším hráčem týmu a nejlepší trojkařem se solidním procentem úspěšnosti střelby. S průměrem 11,2 bodů na zápas byl třetím nejlepším střelcem Hagenu. Klub Phoenix Hagen se však před koncem roku dostal do ekonomických problémů, byl nucen snížit rozpočet a s některými hráči se rozloučit.

 

„Rozhodli jsme se posílit tým kvůli dlouhodobému zranění Pavla Pumprly. Každá hráč je individualita, proto nečekejme stoprocentní náhradu za Pavla, jehož těžištěm byla především defenzívní činnost, náš nový hráč je hráčem více do útoku. Chrisovým postem je pozice číslo tři, ale umí dobře alternovat i na pozici dva. Je to chytrý hráč a výborný střelec. Jeho výhodou je, že už alespoň na část sezony nakoukl do evropského basketbalu, kde si nevedl špatně,“ řekl o nové akvizici trenér Ronen Ginzburg.

 

You must be logged in to post a comment Login