www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Přijďte podpořit klienty zařízení sociálních služeb na Vánoční výstavu jejich prací

Tradiční Vánoční výstava nesmí na Krajském úřadě Středočeského kraje chybět ani letos. V úterý 28. listopadu přinese nejen bohatou nabídku vánočních dekorací, dárečků, cukroví, ale také adventní atmosféru a možnost podpořit sociální zařízení, jejichž klienti výrobky zhotovili.

home (1)

Výstava se koná v prvním patře Krajského úřadu Středočeského kraje v pražské Zborovské ulici. Očekává se celkem 57 vystavovatelů, z toho 47 příspěvkových organizací kraje a 10 nestátních neziskových organizací v oblasti sociálních služeb, kteří nabídnou adventní věnce, ozdoby, svícny, keramické předměty, cukrářské produkty i slané pečivo. Naleznete zde ale také ručně vyráběné šperky, malované šátky, trička, polštáře, košíky, hrníčky nebo obrázky. Každoročně je největší zájem o vánoční cukroví, zdobené perníčky, vánočky nebo tradiční štrůdly. K dostání bývá i domácí chléb.

Nezastupitelnou roli má tato výstava i jako setkání mezi poskytovateli a klienty, kdy si vzájemně předávají své nápady pro vlastní tvořivou činnost. Svoji inspiraci zde nacházejí i návštěvníci z řad veřejnosti.

První vánoční výstava se v budově krajského úřadu konala před třinácti lety, kdy výrobky klientů vystavovaly příspěvkové organizace Středočeského kraje. Od roku 2004 jsou zvány i nestátní neziskové organizace.

Kraj

You must be logged in to post a comment Login