www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Pro lepší život na středočeském venkově

V budově Krajského úřadu Středočeského kraje dnes probíhá úvodní konference „Spojujeme středočeský venkov“, jehož organizátorem je Regionální stálá konference Středočeského kraje (RSKSK) a Sdružení místních samospráv ČR.

home

Hejtmanka kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011), která je zároveň předsedkyní RSKSK, považuje podobná setkání za velmi užitečná. „V současné době rozpracováváme nástroje, které bude kraj využívat pro lepší život v obcích, zabýváme se dopravou, řešíme, jak podpořit poštovní služby, udržet zanikající prodejny. Velkým tématem je podpora školství v souvislosti s potřebami trhu práce. Reagujeme také na moderní trendy. Informační a komunikační technologie jsou pro rozvoj regionu naprosto nezbytné,“ řekla hejtmanka při zahájení konference s tím, že právě podobné akce mohou pomoci při hledání řešení problémů kraje. Dodala, že cílem krajského úřadu je, aby se střední Čechy staly bohatým regionem, ve kterém se dobře žije na všech jeho místech. „Kraj patří k všestranně nejsložitějším celkům v naší zemi. Má spoustu unikátních a charakteristických rysů, jako například vysoký počet obcí pod tři tisíce obyvatel nebo vysokou míru migrace,“ připomněla Jaroslava Pokorná Jermanová.

Na konferenci kromě hejtmanky Středočeského kraje vystoupí také ředitel odboru regionální politiky Ministerstva pro místní rozvoj David Koppitz, zástupci Sdružení místních samospráv, Krajského úřadu, jednotlivých obcí a regionálních sdružení. Jejich příspěvky se zaměřují hlavně na dotační možnosti, vzdělávání zástupců samospráv nebo na příklady dobré praxe v regionu.

Kraj

You must be logged in to post a comment Login