stredocech.net

Základní informace

Prohráli vyhraný zápas

Boleslavští fotbalisté prohráli utkání, ve kterém brzo vedli a sedmdesát minut hráli přesilovku proti početně oslabenému soupeři. Zdánlivě snadnou cestu ke třem bodům nezvládli.

29802

První poločas začal gólovou přestřelkou, která však nepokračovala.
Ve 4. minutě po spolupráci s Bořilem se do budějovické šestnáctky prodral Mehanovič a levačkou zamířil přesně k levé tyči – 0:1.
Budějovičtí si po inkasovaném gólu vynutili tlak, ze kterého získali nejprve roh a později i vyrovnání.
V 8. minutě řetězec nedůsledností boleslavských obránců potrestal Machovec střelou z necelých dvaceti metrů, která se od levé tyče odrazila za Hrušku – 1:1.
Ve 13. minutě Mehanovič vystihl přihrávku Podstavky na Machovce a pelášil na budějovickou branku, uvnitř vápna se zbavil obránce, ale míč mu zalehl brankář Křížek. Z nadějné šance tak nic nebylo. Po Skalákových centrech Bartl v 15. minutě nastřelil bránícího protihráče a o tři minuty později Ščuk nepřesně hlavičkoval.
Ve 21. minutě Ďuriše skluzem zezadu podrazil stoper Podstavek a přestože inkasoval žluté napomenutí, tak o minutu později předvedl opět vůči Ďurišovi stejně záludný zákrok, který sudí ocenil druhou žlutou a následně logicky i červenou kartou.
Proti oslabenému soupeři měli Boleslavští v druhé polovině prvního dějství více ze hry, ale bez potřebného gólového efektu. Tavares z dvaceti metrů přestřelil, Bořilův centr do brankoviště nikdo nevyužil, Skalákovu bombu brankář Křížek vyrazil. Mehanovičův roh odhlavičkoval Novák, při pěkném Bartlově centru odpískal sudí Wágnerovi útočný faul. Na druhé straně Hruška úspěšně čelil Horově hlavičce, Volešákově trestňáku a druhému rohovému kopu.

29810

Druhý poločas oproti všeobecnému očekávání nevyzněl pro Boleslav, která početní přesilovku vyjádřila pouze herní převahou, nikoliv však gólově. Už ve 47. minutě Budějovičtí propásli obrovskou šanci, kdy Klesa obloučkem za boleslavskou obranu uvolnil Horu a ten sám před brankou vystřelil těsně vedle pravé tyče.
Boleslavské kombinační útoky byly zdlouhavé, bez finálního nápadu a bez přesné koncovky. Bořil ze dvaceti metrů netrefil branku, a když ji v 56. minutě trefil, brankář Křížek se k pravé tyči vrhnul včas. Branku dvakrát minul Bartl a Vukadinovič ji z deseti metrů přestřelil.
V 73. minutě po centru od levé postranní lajny stoper Rosa na brankovišti nedoskočil na vysoký míč a protože brankář Hruška zůstal v brance, tak Benát balon, jenž mu přistál u nohou, snadno  doklepl k tyči – 2:1.
Zbytek utkání se dohrával na budějovické polovině hřiště a závěrečné minuty dokonce v budějovické šestnáctce. Nadále však bez přesné střelby. Dva rohy v 79. minutě postupně z kopaček Lalkoviče a Magery nikdo nezakončil, o tři minuty později branku netrefil Ščuk po spolupráci s Ďurišem. Pět minut před koncem centr z pravé strany prodloužil Magera hlavou na Vukadinoviče, jehož volej zázračně vyrazil brankář Křížek.
Boleslavští nevyužili sedmdesátiminutovou přesilovku včetně tříminutového nastavení a překvapivě nechali na jihu Čech všechny body.

29808

„Vstoupili jsme do utkání dobře, dostali se do vedení, ale branka nám nepomohla, spíše naopak, protože jsme přestali hrát a koledovali si o vyrovnání,“ pravil Karel Jarolím na úvod hodnocení nepovedeného zápasu v Českých Budějovicích a v kritice svého mužstva pokračoval: „Když soupeř vyrovnal, nahrálo nám, že šel do deseti, ale my byli naprosto jaloví v ofenzívě. Do druhé půle jsme za defenzivního hráče dali ofenzivního a očekávali, že si vytvoříme šance, ale tu měl v nástupu do druhého poločasu budějovický Hora. My se pořádně k zakončení nedostali, navíc jsme před druhou brankou zaspali ve vlastním vápně. Potom už to byl z naší strany absolutní zmar, podali jsme velmi špatný výkon.“

Sestava FK Mladá Boleslav: Hruška – Bartl, Smejkal (46. Magera), Rosa, Bořil – Skalák (73. Lalkovič), Ščuk, Tavares, Mehanovič (61. Vukadinovič) – Ďuriš, Wágner.

Sestava SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Klesa, Lengyel, Podstavek, Machovec – Hora (86. Funda), Benát, Volešák, Koreš (25. Novák) – Vošahlík, Linhart (71. Śkoda).

Góly: 8. Machovec, 73. Benát  – 4. Mehanovič,

ŽK: Podstavek, Vošahlík, Linhart – Bořil, Tavares, Wágner, Magera

ČK: Podstavek ve 22. minutě

Rozhodčí: Proske – Peřina, Vysloužil