www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Říčanský zimní stadion slouží hokejistům, krasobruslařům i veřejnosti

To, že města pomocí dotací z fondů staví sportoviště, začíná být už naštěstí běžné, že ale soukromá osoba postaví hokejovou halu, je nebývalé. To se ale podařilo bývalému extraligovému gólmanovi Martinu Altrichterovi, který se rozhodl navázat na dlouholetou hokejovou tradici a v Říčanech postavit novou hokejovou halu.

ice arena-3

Ta vznikla na místě bývalého nekrytého zimního sportoviště, které se v Říčanech postavilo v roce 1982, ale díky nevyhovujícímu stavu bylo roku 2006 uzavřeno a o pár let později zbouráno. Před pár měsíci zde slavnostně otevřeli novou moderní halu nesoucí název MERKUR ICE ARÉNA s plochou cca 4000 metrů čtverečních, kde najdeme hned dvě ledové plochy se špičkovým vybavením. Velké kluziště má rozměry 56 x 26 metrů, což odpovídá obvyklým kluzištím v USA. Menší tréninkové kluziště s rozměrem 28 x 20 využívá zejména zde trénující mládež. Plocha je navíc snímána několika kamerami s projekcí na led obrazovku, což ocení zejména trénující brankáři. V hale nechybí ani tribuna pro 200 diváků, zázemí pro sportovce, půjčovna, restaurace a fitcentrum (více o něm zde ), z kterého můžete vidět rovnou na ledovou plochu. Hala je vybavena tou nejmodernější technologií počínaje chlazením ledové plochy. Kompresory Turbocore propojené modulem s kaskádou tepelných čerpadel zajišťují metodu nepřímého chlazení.

ice arena-4

Cesta za vysněnou halou byla pro Martina dlouhá a rozhodně ne jednoduchá. Jeho nadšení a zapálenost ho však přenesla přes všechna úskalí, jako byla například nutnost vybudovat vlastní čističku odpadních vod, která o pár milionů navýšila rozpočet. Dnes už konečně může být pyšný na dílo, jenž v širokém okolí citelně chybělo. Co mu však k úplné spokojenosti chybí, je ubytovna, kterou by rád vedle haly postavil.

ice arena-13

Po dvou měsících provozu mu však těžkou hlavu dělá personál. „Ono sehnat dobrého ledaře je umění, už mi jich tu pár prošlo a odnesly to zničené mantinely,… Stejně tak najít slušnou uklízečku, která udělá svou práci tak jak má, je umění. Kdybych já takto pracoval, tak umřu hlady. Potřeboval bych se věnovat hlavně provozu a trénování, ne suplovat práci druhých, “ posteskl si Martin a tak ho dnes vidíme u ledu v roli trenéra, i jak uklízí led, stejně tak jeho manželku, jak pomáhá v občerstvení. Stadion se mu stal druhým domovem a přichází sem brzy ráno na tréninky a halu zavírá až pozdě večer.

ice arena-19

Hala nese název rakouské pojišťovny MERKUR, která se zaměřuje zejména na prevenci a vkládá tak finanční podporu do  sportovišť a tak právě dětský bruslařský klub, který zde vznikl, stejně tak jako hala samotná nese jejich název.  „Díky podpoře této pojišťovny zde budeme mít pro mladé hokejisty kompletní vybavení, které jinak stojí nemalé peníze, stejně tak trénování bude dotováno, z čehož mám velkou radost,“ podotkl Martin. Kromě hokejového klubu zde začíná fungovat i krasobruslařský klub, takže místo zde najdou i ledové princezny.

ice arena-23

Ledová plocha bude ve všední dny od úterý do pátku k dispozici školám a školkám k výuce bruslení vedené zkušenými instruktory a to vždy od 8.00 do 10.00 hodin. Senioři mohou využít pondělní časy od 8.00 do 10.00 hodin ZDARMA!

ice arena-16

Termíny veřejného bruslení

sobota 11. 2. 2017, 09:00 – 11:00, 12:45 – 14:45 a 17:00 – 19:00
neděle 12. 2. 2017, 09:00 – 11:00 a 15:30 – 17:30

Pravidelné termíny veřejného bruslení

Sobota
9:00 – 11:00

Neděle
9:00 – 11:00

Vstupné
Dospělí: 80 Kč
Děti a mládež (do 15 let): 40 Kč
Doprovod dětí: 40 Kč


Nábor mladých hokejistů

Nábor mladých hokejistů, ročník 2009 a mladší.
Přihlásit hokejistu zde

Rekreační hráči
Chceš si zahrát hokej a hledáš svůj tým?
Budujeme nové týmy rekreačních hráčů.
Přihlaš se zde!

Merkur Ice liga 3 na 3
Máte svůj hokejový tým a je vás aspoň 6 hráčů a gólman?
Brzy spustíme Merkur Ice ligu hráčů 3 na 3.
Přihlašte svůj tým již nyní zde!

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login