www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

ROVNODENNOST V SEDLECKÉ KATEDRÁLE

Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře – Sedlci prozáří v pondělí 20. března 2017 první jarní paprsky. Program začíná v 17:00. Letošní 7. ročník hudebně doprovodí smíšený komorní pěvecký sbor Cantica z Kutné Hory.

 

Výtěžek z benefičního koncertu poputuje na chod místního dětského klubu Sluníčko spravovaného Asociací rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR. “Rovnodennosti se účastním každý rok,” prozradila Eva, návštěvnice minulého ročníku, která přijela z Prahy. “Je to vždy možnost sledovat, jak je příroda úžasná a taky jaké divy člověk dokáže vytvořit, když je s ní v souladu.” Ku příležitosti 340. výročí narození architekta J. B. Santiniho-Aichla vznikl nový vzhled plakátu a propagačních materiálů, které pro farnost vytvořil mladý malíř, grafik a varhaník z Plzně, Marek Pišl. “Chtěli jsme dát akci novou hezčí tvář a více přilákat nejen místní, ale i návštěvníky z celé České republiky. Do našich památek jezdí i spousta cizinců, proto tento ročník plánujeme moderovat jak v českém, tak anglickém jazyce,” dodal Petr Jakeš, ředitel.

pozvánka_rovnodennost_partneři

You must be logged in to post a comment Login