www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Rozhodněte svým hlasem, co se v Hradišti zlepší!

Osm nápadů se porve o přízeň obyvatel Mnichova Hradiště. Hlasování začíná 1. listopadu.

Venkovni_posilovna-ilustracni_foto-HanaKruzikova

Mnichovo Hradiště, 25. října 2017 – Zútulnění prostředí v dětském zdravotním středisku, psí hřiště nebo květinová louka? Cvičební prvky pro seniory versus pro mladé? Nebo snad rekultivace některého ze tří míst ve městě? Jeden z těchto osmi tipů na zlepšení Mnichova Hradiště se opravdu uskuteční. A stačí k tomu málo, pouze získat nejvíc hlasů od obyvatel.

O mnoha vložených nápadech jsme už dříve na radnici mluvili. Každý z nich udělá naše město lepší. Sám jsem zvědavý, co si lidé vyberou,” říká starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Na lepsimisto.cz se během výzvy s názvem Lepší Hradiště sešlo od občanů 42 nápadů. Z nich zástupci Lepšího místa ve spolupráci s radnicí a firmou Kofola, která na uskutečnění projektu věnuje 150 tisíc korun, vybrali finálních osm projektů.

Hlavním kritériem byla realizovatelnost, tedy především, zda jde vůbec o majetek či pozemek města, zda tip neodporuje nějakým normám, podstatná byla také plánovaná cena. Plavecký bazén nebo in-line stezku bohužel nejde za 150 tisíc postavit. V několika případech jsme tip vyřadili proto, že jej již město má mezi naplánovanými projekty. Tehdy ale jeho autor vůbec nemusí smutnit,” vysvětluje Hana Kružíková z Lepšího místa.

Cvicici_prvky_pro_seniory-ilustracni_foto-HanaKruzikova

Pro osm nápadů, které postoupily do finále, mohou obyvatelé Hradiště hlasovat od 1. do 15. listopadu na lepsimisto.info/lepsihradiste nebo ve městském infocentru. Vítězný tip radnice uskuteční v roce 2018 pomocí prostředků od společnosti Kofola.

Máme radost, že se do projektu zapojilo tolik občanů a sešlo se mnoho výborných nápadů. Jsme zvědaví, jak nakonec hlasování dopadne a který nápad se dočká realizace,“ těší se PR manažerka společnosti Kofola Jaroslava Musilová a dodává: „Spolupráce mezi městem, občany a také místními firmami je klíčová pro spokojený život v každém městě. Jsme rádi, že se v Mnichově Hradišti daří tuto spolupráci posilovat.

qr kód k hlasování

QR kód k hlasování

Lepší místo funguje v Mnichově Hradišti i mimo tuto speciální soutěž. Lidé mohou na lepsimisto.cz již od ledna vkládat tipy na zlepšení, úředníci na ně reagují. Do konce září se tak podařilo vyřešit 54 ze 75 došlých podnětů, dalších 12 bylo v řešení. Tipy mohou obyvatelé samozřejmě vkládat i nadále.

You must be logged in to post a comment Login