www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Středočeský kraj získal nové vítěze – nositele prestižní značky Regionální potravina

Soutěž Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství ČR určeným na podporu malých a středních zemědělců a producentů potravin v jednotlivých krajích České republiky. Odborná komise ocenila celkem osm výrobků s výjimečnou kvalitou a chuťovými vlastnostmi ze středních Čech. O tuto značku se letos ucházelo 81 produktů od 23 výrobců.

O logo se soutěžilo v devíti kategoriích, nejsilnější zastoupení měly cukrářské výrobky včetně cukrovinek. O to významnější je úspěch Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Horky nad Jizerou 35, které zvítězilo v této kategorii. Žáci školy pod vedením svých učitelů navrhli a připravili nový výrobek pod názvem Horecký jablečný zákusek. Výrobek splnil základní podmínky soutěže a svoji chutí a vzhledem předčil cukrářské výrobky ostatních producentů. Je vyroben  ze surovin tuzemského původu a stává se krajovou specialitou.

 

You must be logged in to post a comment Login