www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

Středočeským prvňáčkům udělaly radost kufříky s dárky pro jejich bezpečnost

Středočeský kraj se zapojil do projektu Kufříky pro prvňáčky, v rámci kterého připravil pro všechny prvňáčky v kraji dárek v podobě kufříku plného praktických dárků zaměřených na jejich bezpečnost.

aktuality.png

„Cílem tohoto projektu je zlepšení bezpečnosti dětí v našem kraji. Vzrůstající počet dětských úrazů, ať již v silničním provozu nebo při běžných aktivitách, je patrný, a tak jsme dětem při vstupu do první třídy předali kufřík plný zajímavých a užitečných prvků pasivní bezpečnosti, jako jsou reflexní odrazky nebo pásky, a také informačních materiálů poskytujících hravou formou důležité rady a instrukce, jak se chovat na cestě do školy nebo do přírody,“ vysvětlil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD), který osobně předal kufříky dětem v nové škole v Sulicích.

V dalších vybraných školách potěšili prvňáky dárky náměstci hejtmana a středočeští radní. „V kufříkách naleznou prvňáčci celkem dvacet dárků, kromě bezpečnostních prvků třeba pravítko, rozvrh, nafukovací míč, pudink či vstupenku do oblíbeného zábavního parku Mirakulum,“ vypočítal statutární náměstek hejtmana Milan Němec, jenž předal kufříky novým žákům základní školy v Mělníku. Náměstek pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička přijel s kufříky za dětmi ve škole Doubrava-Žďár, náměstek pro oblast životního prostředí Marek Semerád předal dárky prvňáčkům v Cerhenicích, kde je zároveň starostou. Náměstek pro oblast financí Jiří Peřina, který působí jako starosta v Hořovicích, obdaroval hořovické prvňáky, náměstkyně pro oblast investic a veřejných zakázek a místostarostka Kutné Hory Zuzana Moravčíková (všichni ČSSD) popřála mnoho zdaru v učení a předala kufříky žáčkům v kutnohorské ZŠ J. Palacha. Radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová, jež působí také jako místostarostka ve Vraňanech, obdarovala prvňáky ve své obci a radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek (oba KSČM) vyrazil s kufříky za prvňáčky do Buštěhradu.

Projekt Kufříky pro prvňáčky vznikl ve spolupráci s regionálními firmami a partnery. Středočeský kraj jej podpořil nejen záštitou, ale poskytl také finanční prostředky na výrobu 18 000 kufříků pro děti ve více než 500 školách. Výrobu kufříků realizovala společnost Yashica, která také ve spolupráci s krajem oslovila více než sto firem a organizací s prosbou o podporu projektu. Celkem se do projektu zapojilo šestadvacet partnerů, mezi nimi např. BESIP, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, Police ČR, společnosti Toypex, Maspex, Ticket Art, Pexi, Terezia C, Siko, Dr. Oetker, Silmex a další.

You must be logged in to post a comment Login