www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

ÚP ČR pomůže v Kladně zájemcům s výběrem vhodné školy

Celkem 19 zástupců středních a vysokých škol a učilišť zaměřených na široké spektrum oborů, mimo jiné i řemeslné a technické, se sjede ve dnech 18. – 19. 10. 2016 do Kladna, aby představili své vzdělávací nabídky na už 19. ročníku Veletrhu celoživotního vzdělávání. Akce, na které zájemcům představí své služby i Úřad práce ČR, se uskuteční v tamním Domě kultury (nám. Sítná 3127) mezi 9. 00 –18.00 hodinou.

prace

Školy z Kladenska i širokého okolí seznámí návštěvníky nejen s tím, co se u nich mohou žáci naučit, ale sdělí jim také řadu dalších informací týkajících se například možností internátního bydlení, typů nebo formy studia. Přítomni budou i studenti jednotlivých škol, kteří představí zájemcům své výrobky a práce. Lidé se s nimi budou moci dát řeči a zjistit, jak je konkrétní obor baví a jak jsou na škole spokojeni. Akce je určena nejen žákům posledních ročníků ZŠ, jejich rodičům, ale také středoškolákům a široké veřejnosti.

Zatímco z propagačního letáku školy nebo učebního oboru získáte jen základní informace, na akci tohoto druhu naopak stojíte tzv. tváří v tvář budoucím oborům. Specialisté Úřadu práce ČR navíc mohou díky softwarové aplikaci nejen vytipovat nejvhodnější obor studia, který by měl žákům vyhovovat a bavit je, ale současně jim sdělí, jaké šance budou mít na získání práce po absolvování školy,“ upozorňuje ředitel Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kladně Jiří David.

Zástupci ÚP ČR také představí zájemcům portfolio služeb, které Úřad práce ČR nabízí a předají jim aktuální informace o regionálním trhu práce.  U stánku ÚP ČR bude návštěvníkům k dispozici i EURES poradkyně. Lidé se jí mohou ptát na podrobnosti o pracovních a životních podmínkách v zahraničí.

 

 

 

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

You must be logged in to post a comment Login