www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

V Benešově se 18. dubna otevře Yoga therapeutic centre

Místem setkání milovníků jógy, zdravého životního stylu a východoasijské kultury bude nové Yoga therapeutic centre, které se otevře 18. dubna v Benešově. Nabídne široký výběr stylů jógy pro všechny věkové kategorie, muže i ženy, začátečníky i pokročilé.

Zuzana Řezníčková

Jóga není jen cvičení, ale nabízí našim klientům také zlepšení fyzické i psychické kondice. Jóga je totiž návratem k sama sobě. Měli bychom být trochu sobečtí a myslet na sebe, zaměřit se na svoje zklidnění mysli a harmonii s tělem,“ říká majitelka studia Zuzana Řezníčková. Dodala, že měla jsem štěstí a potkala podobně naladěné lidi, kteří tuto myšlenku spolu s ní uvádějí do praxe. Na základě průzkumu pak vytvořili nynější nabídku: hatha jógu, power a hot jógu, jemnou večerní jógu, jógu pro ženy, jógu pro pokročilé, sportovní jógu, jógovou terapii a párovou jógu. Doplňkovými službami budou masáže a kineziotaping, psychoterapeutické a výživové poradenství, kreslení mandaly, meditace, terapie tradiční čínskou medicínou, individuální lekce, workshopy… Kurzy budou probíhat od pondělí do čtvrtka. V hodinách, kdy se necvičí, budou v provozu doplňkové služby. „Pro to, aby se naši klienti našli v józe, která jim vyhovuje, nabízíme do konce dubna cvičení zdarma,“ uvedla Zuzana Řezníčková.

Jóga je součástí života Zuzany Řezníčkové víc než 20 let. Dlouho se věnovala hatha józe, přes power jógu se pak dostala k bikram józe a jejím současným cílem je ashtanga jóga. Poznala velké, malé, „studené“ tělocvičny, certifikované i necertifikované trenéry. Zkušenosti sbírala v Praze, kde je bohatá nabídka cvičení. Znalosti, prohloubené absolvováním vzdělávacích kurzů, předávala dál prostřednictvím hodin cvičení s veřejností. Postupně tak získala zkušenosti a vlastní jistotu, a když se na ni o radu začalo obracet stále více lidí, rozhodla se založit vlastní studio jógy. A protože bydlí v Čerčanech, vybrala si pro jeho sídlo nedaleký Benešov. „Benešov má sice bohatou sportovní nabídku, což je pozitivní zpráva, ale myslím si, že kvalitní zázemí pro jógu a související služby tu chybí. Nechci, aby si lidé jen zacvičili a odešli, ale aby tu mohli posedět, dát si čaj, povyprávět si s lektorem o tom, co je trápí, zda cvičí dobře, jestli z toho mají radost – aby lektor pro ně nebyl jen učitel, ale i kamarád a partner. Zpětná vazba každému z nás přináší radost a je velkou motivací,“ dodala Zuzana Řezníčková.

Osobně jí nevyhovují „studené“ tělocvičny, masový přístup a neodbornost některých lektorů. „Jógu by neměl dělat nikdo kvůli výdělku. Lektor by měl umět ohodnotit své klienty, zjistit, co jim sedí, jaký jsou typ. Třeba u ženy odhadnout, jestli potřebuje hormonální jógu, nebo jógu na posílení a srovnání těla. Hovoříme tedy už o jógové terapii, kterou by měl vést odborník, protože už se jedná o velkou zodpovědnost. Ve studiu proto preferujeme individuální přístup,“ shrnula. Kapacita studia je 12 cvičících, optimální je 6 až 10 klientů, aby se lektor mohl věnovat každému z nich a opravovat chyby, které při cvičení dělají.

Studio chce ale nabídnout ještě mnohem víc. Třeba cvičení pro lidi z kanceláří, kteří si sem „odskočí“ během polední pauzy „vyčistit hlavu“. Plánuje také pořádat workshopy, na které bude zvát odborníky na různé oblasti zdravého životního stylu, třeba na jarní detoxikaci organismu. „V současné době jednáme s terapeutem tradiční čínské medicíny o otevření jeho pravidelné praxe u nás ve studiu,“ dodala Zuzana Řezníčková.

Podrobnosti o novém studiu jsou na www.yogatherapeutic.cz.

leták otevíráme_png

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví

You must be logged in to post a comment Login