www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

V Dolních Břežanech u Prahy vzniká supermoderní laserové centrum ELI

Kousek od Prahy, v Dolních Břežanech v okrese Praha – západ vzniká jedinečné laserové výzkumné centrum  ELI, které bude sloužit k vývoji nových přístrojů určených pro léčbu zhoubných rakovinových nádorů, nebo pro prozkoumání vesmíru. Jedná se o největší vědecký projekt v historii ČR,  jehož náklady šplhají k 7,4 miliardám korun,  které byly čerpány z národních a evropských dotačních titulů.

home (2)

V úterý 6.června 2017 ho navštívil náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu Vít Rakušan (STAN) a ředitelka Středočeského inovačního centra (SIC) Rut Bízková. Středočeské inovační centrum (SIC), se přímo na výstavbě laserových center nepodílelo, nicméně tento projekt podpořilo tím, že vzniklo memorandum o spolupráci a také „dohoda“, že ve chvíli kdy bude potřeba zabývat se například infrastrukturou (typu obchvat), kraj projekt podpoří. Už nyní se ukazuje, že tato situace zřejmě nastane.

 

You must be logged in to post a comment Login