www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

V Kutné Hoře se představí téměř šest desítek škol

Zástupci celkem 55 středních a škol a učilišť z Kutnohorska a Kolínska, ale i vzdálenějších regionů se sjedou do Kutné Hory, aby se prezentovali na Veletrhu učebních a studijních oborů. Akce proběhne ve středu 19. 10. 2016 mezi 9.00 – 15.30 hodinou v Kulturním domě LOREC (Lorecká 57). Na organizaci se spolupodílí Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Kutné Hoře a společnost LANETE spol. s r. o. Golčův Jeníkov.

Přehlídka škol je určena především budoucím středoškolským studentům, učňům a jejich rodičům, kterým zařízení představí své vzdělávací programy. Chybět nebudou ani specialisté z Úřadu práce ČR. Poradí zájemcům, jak nejlépe vybrat vhodné povolání a jak se zorientovat v široké nabídce škol.

„Podstatné je, aby vybraný obor budoucího středoškoláka nejen bavil, ale aby také vyhovoval jeho předpokladům a schopnostem. A hlavně, aby mladý člověk poté, co školu absolvuje, našel co nejdříve práci v oboru, který vystudoval,“ zdůrazňuje ředitelka Kontaktního pracoviště ÚP ČR v Kutné Hoře Iva Pospíšilová.

Vzdělávací maraton osvěží doprovodný program. V jeho rámci si návštěvníci budou moci prohlédnout práce studentů vystavujících škol.

Své zastoupení budou mít na místě i zaměstnavatelé působící v tomto regionu. Návštěvníci se tak budou moci seznámit s jejich představami o dovednostech a znalostech budoucích zaměstnanců a získají přehled o tom, jaké jsou jejich možnosti na získání práce poté, co opustí školu. Služby v rámci volby studia představí také zástupci Pedagogicko-psychologické poradny Středočeského kraje pracoviště Kutná Hora.

 

 

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

You must be logged in to post a comment Login