www.stredocech.net

Středočeský internetový zpravodaj Provozuje: Středočech, z.s. Palackého 361 Velké Popovice 251 69 mail: lenka@stredocech.net

V Mladé Boleslavi se představí téměř čtyři desítky škol

Jak zvolit ten nejvhodnější studijní obor, jak se zorientovat ve vzdělávací nabídce středních škol či o jaké profese mají zaměstnavatelé největší zájem. To vše se dozvědí návštěvníci Výstavu studijních a učebních oborů pro školní rok 2018 / 2019, kterou pořádá Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Mladé Boleslavi ve spolupráci se SOŠ a SOU Mladá Boleslav. Akce proběhne ve čtvrtek 9. 11. 2017 mezi 8.30 až 16.00 hodinou v prostorách SOŠ a SOU (Jičínská 762).

Na výstavě se představí 37 středních škol a učilišť Mladoboleslavska a okolí. Jejich zástupci poskytnout zájemcům mimo jiné základní informace o nabízených studijních a učebních oborech a podmínkách přijímacího řízení. Příchozím představí studijní obor také prostřednictvím ukázky činnosti nebo filmového zpracování. Návštěvníci budou mít šanci seznámit se se zaměstnavateli, kteří zajišťují praktický výcvik či nabízejí budoucím absolventům uplatnění.

Výstava je primárně určena žákům 8. a 9. tříd základních škol a jejich rodičům, ale také nezaměstnaným a široké veřejnosti. Specialisté Úřadu práce ČR pomohou zájemcům s výběrem nejvhodnějšího povolání, vysvětlí jim, jak postupovat při výběru studijního oboru a podají jim také aktuální informace o trhu práce.

K 30. 9. 2017 evidoval ÚP ČR v okrese Mladá Boleslav 2 075 uchazečů o zaměstnání. Podíl nezaměstnaných osob činil 2,3 %. Zdejší zaměstnavatelé nabízeli prostřednictvím Úřadu práce ČR 3 389 volných pracovních míst. Nejčastěji hledali manipulační a montážní dělníky, mechaniky a opraváře, prodavače, řidiče a kuchaře.

Kateřina Beránková, tisková mluvčí ÚP ČR

You must be logged in to post a comment Login