stredocech.net

Základní informace

Nečekaně doma prohráli po málo vídaném brankářově selhání

Boleslavští od třetí minuty utkání, kdy nečekaně inkasovali po kiksu brankáře Hrušky, byli v nepříjemné situaci, kdy museli dotahovat gólové manko, což se jim bohužel přes enormní snahu nepovedlo.

29279

Boleslavští hráli doma s pražskou Duklou o ligové body třikrát a vždy vyhráli, ovšem naposledy letos na jaře jen těsně 1:0 gólem Ščuka. Aktuální ročník Synot ligy 2014-15 odstartovali v úvodním kole Boleslavští těsnou výhrou a tím pádem tříbodovým ziskem v Jihlavě, kdežto Dukla na domácí Julisce ztratila dva body překvapivou bezgólovu remízou s Baníkem Ostrava. Byli tedy papírovým favoritem, tato pozice jim však vydržela jen tři minuty.

První poločas začali Boleslavští stylem, jako kdyby pokračovali ve školáckých chybách defenzívy z předchozího utkání předkola Evropské ligy proti francouzskému Lyonu.
Ve 3. minutě boleslavský brankář Hruška při pokusu o rozehrávku do strany netrefil pořádně míč a nabídl tak zdarma střeleckou příležitost francouzskému útočníkovi v dresu Dukly Beauguelovi, který ji využil a do opuštěné branky snadno skóroval – 0:1.
Po zbytek poločasu byli Boleslavští aktivnější, často kombinovali na soupeřově polovině hřiště, vynutili si sedm rohových kopů, ale vyrovnávací gól nedali. Střelecké pokusy Šultese, Skaláka, Bořila, Ščuka a Šislera postrádaly důraz nebo přesnost, případně obojí. Mnohé boleslavské rány zablokovali obránci Dukly. Na druhé straně tři trestné kopy hráči Dukly pokazili ofsajdovým postavením za boleslavskou defenzivní linií.

Druhý poločas začala Dukla útokem a ziskem svého prvního rohu, který Smejkal odvrátil. Většinu druhého dějství Boleslavští podobně jako před přestávkou útočili, ale bez vytouženého gólového efektu. Dukla spoléhala na brejky, na které číhal hlavně Beauguel. Toho v 53. minutě ubránil Smejkal jen za cenu rohového kopu. V 61. minutě po Gedeonově kličkování uvnitř boleslavské šestnáctky a přihrávce před branku Beauguel minul z malého vápna branku. Na druhé straně se po Lalkovičově akcích neprosadili Šísler ani Ščuk. V 71. minutě k Bořilově centru nepustila obrana Dukly Mageru a z protiútoku Mareš přihrál Beauguelovi, jehož zakončení z pěti metrů vytlačil Hruška nad boleslavské břevno. Potom na druhé straně hřiště po Skalákově trestňáku hlavičkoval Navrátil těsně vedle, v 74. minutě obránci Dukly srazili Lalkovičovu bombu ke Ščukovi, který zamířil vedle levé tyče. V 81. minutě Ščukovu povedenou přízemní ránu vytlačil brankář Chudý od levé tyče bravurním zákrokem. Ani tříminutové nastavení nic nezměnilo na těsné boleslavské prohře. Byla první v historii vzájemných ligových duelů s pražskou Duklou, která v předchozích třech mistrácích na boleslavském trávníku neudělala ani jeden bod.

Sestava FK Mladá Boleslav: Hruška – Kysela, Navrátil, Smejkal, Bořil – Ščuk, Šisler – Skalák, Šultes (62. Magera), Vukadinovič (46. Lalkovič) – Ďuriš (62. Wágner)

Sestava FK Dukla Praha: Chudý – Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek – Čajič, Gedeon (81. Hlinka), Marek Hanousek – Berger, Krmenčík (38. Mareš), Beauguel (90. Jeřábek).

Gól: 3. Beauguel

ŽK: Gedeon, Karavajev, Berger, Chudý

Rozhodčí: Pavel Královec – Jan Paták, Robert Hájek